• spiks@spiks.org.rs
  • +381 11 2288436
Извештај са ESCIF конгреса у Загребу

Датум

Подели објаву
са пријатељима​

ИЗВЕШТАЈ СА ESCIF КОНГРЕСА – ЗАГРЕБ 2025

28–31. мај 2025.

🏨 Загреб, Хрватска

👥 Организатори: HUPT и ESCIF (Европска федерација особа са повредама кичмене мождине)

🎯 Тема: Асистивне технологије и приступачни туризам

Овогодишњи ESCIF конгрес окупио је учеснике из целе Европе – особе са повредама кичмене мождине, стручњаке за рехабилитацију, ИТ инжењере, дизајнере и активисте за приступачност. У фокусу је било повезивање иновација у асистивним технологијама са потребама у приступачном туризму.

 

🔹 2. дан – Фокус на приступачни туризам – инспиративна предавања и две практичне радионице:

🔹 1. дан – Свечано отварање, уз уводна предавања о иновацијама у асистивним технологијама.

• Дизајнирање приступачних туристичких пакета

• Асистивне технологије у пракси

🔹 3. дан – Годишња скупштина ESCIF-а: промене у руководству, финансијски планови и стратегија за будућност. Представили смо и наш пројекат „Живети Управно“ 🎬 – активности, резултати и мини трејлер документарног филма који су изазвали велико интересовање.

Закључак:

ESCIF конгрес у Загребу био је успешан и инспиративан догађај! Повезивање технологије и туризма отвара нове могућности за већу самосталност и квалитетнији живот особа са инвалидитетом. Захвални смо на прилици да будемо део овог значајног скупа!

Следећи домаћин је Италија.

Остале објаве

Skip to content